Posiadane kwalifikacje i uprawnienia zawodowe:
Zarządzanie w instytucjach bezpieczeństwa
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne o profilu praktycznym (ścieżka: Zarządzanie w instytucjach bezpieczeństwa) posiada pogłębioną i poszerzoną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego oraz szereg umiejętności, które pozwalają mu na jej wykorzystanie oraz posiada określone kompetencje społeczne. Jest zdolny do odpowiedzialnego pełnienia ról zawodowych w instytucjach bezpieczeństwa.
Absolwent studiów posiada usystematyzowaną, interdyscyplinarną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu bezpieczeństwa. Zna historię i uwarunkowania kształtowania się bezpieczeństwa w państwie z uwzględnieniem historii i warunków ochrony praw człowieka. Umie zdefiniować aspekty etyczne funkcjonowania służb publicznych. Potrafi prawidłowo stosować techniki samoobrony. Posiada umiejętności w zakresie analizy systemu bezpieczeństwa państwa i identyfikacji zagrożeń. Potrafi diagnozować sytuację ekonomiczną instytucji bezpieczeństwa. Zdaje sobie sprawę z zasad zachowania w przypadkach zagrożenia, potrafi instruować innych w tym zakresie oraz potrafi udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Posiada podstawową wiedzę z zakresu psychologii i prawa oraz umie ją wykorzystać. Zna zasady działania instytucji bezpieczeństwa. Potrafi przeprowadzić rachunek kosztów i zarządzać zespołem.
Wiedza obejmuje znajomość kluczowych zagadnień nauk o bezpieczeństwie dotyczące ich charakteru, miejsca i roli w systemie nauk społecznych oraz o ich przedmiotowych i metodologicznych powiązaniach z innymi dyscyplinami naukowymi, które odnoszą się do struktur, instytucji, mechanizmów i norm w zakresie problematyki bezpieczeństwa. Ma pogłębioną wiedzę z zagadnień społecznych, która pozwoli w pracy zawodowej na przeprowadzenie różnorodnych analiz zjawisk związanych z bezpieczeństwem, w tym ekonomicznych. Sprzyja temu gruntowne poznanie metodologii badań społecznych oraz zagadnień związanych z zarządzaniem strategicznym i gospodarowaniem rozwojem kapitału ludzkiego.
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne o profilu praktycznym to wykształcony pracownik grup dyspozycyjnych, który posiada szeroką wiedzę z obszaru bezpieczeństwa wewnętrznego i jego zagrożeń oraz ma szerokie możliwości ich wykorzystania na rynku pracy – lokalnym oraz ogólnopolskim.
Ma możliwość kontynuowania studiów na poziomie trzeciego stopnia
|